Sieciowe CV

Pół dekady z Inkluzem

Od stycznia 2001 r. do sierpnia 2005 r. byłem stałym współpracownikiem fantastyczego zinu Inkluz. Zadebiutowałem recenzją pierwszej części filmowego Władcy Pierścieni. O ile dobrze pamiętam, była to pierwsza recenzja Jacksonowskiej ekranizacji w polskim internecie… i zarazem moja pierwsza recenzja ever (jako tekst tego typu pozostawia więc trochę do życzenia :)). Dalsze szlify recenzenckie zdobywałem właśnie w Inkluzie. W grudniu 2001 r. opublikowałem moje pierwsze recenzje książkowe, a miesiąc później stałem się redaktorem działu książkowego, który rychło przechrzciłem na Cum libro. Na przełomie 2004 i 2005 r. zostałem zastępcą Redaktora Naczelnego. Z Inkluzem byłem do końca — ostatni, siedemdziesiąty numer ukazał się w sierpniu 2005 r.

Do projektu wróciliśmy jeszcze na chwilę wiosną 2009 r. By uczcić dziesięciolecie powstania magazynu opublikowaliśmy Numer Jakiego Nie Było składający się z najlepszych tekstów opublikowanych w Inkluzie na przestrzeni siedemdziesięciu numerów.


RPG online

Swojego czasu z oddaniem i zapamiętaniem grałem w „klasyczne” RPG przez internet. Rozgrzewkę stanowił PBEM w świecie Earthdawna prowadzony od listopada 2001 do czerwca 2002 r. Potem z maili przerzuciłem się na IRC-a. W latach 2004-2006 poprowadziłem PBIRC-ową kampanię fantasy Coup de Grace, a w latach 2006-2008 — PBIRC-ową kampanię w świecie Shadowruna pt. Primorial.

Jeżeli terminy PBEM, PBIRC, Earthdawn i Shadowrun nic Ci nie mówią, dokładne wyjaśnienia znajdziesz pod powyższymi linkami. W telegraficznymi skrócie: chodzi o wieloosobowe gry fabularne rozgrywane online, a więc albo za pośrednictwem korespondencji mailowej, albo "na żywo" na kanale IRC-owym.

Poprowadziłem również kilka wielce udanych minikampanii PBIRC-owych:

  • Langoliery (na podstawie mikropowieści Stephena Kinga); dwie sesje w styczniu i lutym 2006 r.
  • Jedenaście (na podstawie powieści Agathy Christie); trzy sesje w sierpniu i wrześniu 2006 r. i poprowadzone wespół z Kirtanem
  • My, zdobywcy (na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka); dwie sesje w sierpniu 2007 r.
  • Spotkanie z Ramą (na podstawie powieści Arthura C. Clarke'a); dwie sesje rozegrane we wrześniu 2007 r.

Przypuszczam, że dla osoby "niewtajemniczonej" taki sposób spędzania czasu musi wydawać się skrajnie ekstrawagancki. Zapewniam, że ekstrawagancji dorównuje związana z tym frajda. A jeśli po latach można zajrzeć do "kronik" wirtualnych przygód, tym lepiej dla wspomnień.


Blogowanie

Przez trzy i pół roku blogowałem na tematy różne, na przemian z lepszym i gorszym skutkiem (jeśli za kryterium brać ilość komentarzy ukazujących się pod notkami). Pierwszy wpis ukazał się w październiku 2006 r., ostatni przed roczną przerwę — w lutym 2010 r. Do blogowania wróciłem w styczniu 2011 r.


Teksty

Począwszy od mniej więcej 2000 r. spłodziłem wiele tekstów, głównie recenzji książek i filmów. Ich kompletny, posegregowany spis wraz z odnośnikami znajdziesz tutaj. Na wyciągnięcie myszy znajduje się też wykaz serwisów, z którymi byłem lub jestem związany.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License